top of page

Група та програма
База маленька, максимальна кількість дітей у зміні – 48 (під час карантину-24 особи). Вік від 6 до 16. Діти мають змогу взаємодіяти з однолітками, старшими, молодшими за себе.
Частина заходів є загальними. Це великі, стратегічні ігри, дискотеки,  творчі заходи, ранкове коло, де обговорюються події дня, що пройшов і узгоджується план на сьогодні.   
Частина взаємодії відбувається у малих групах, за віком Групи S M L XL. Це майстерні, малі ігри, підготовка виступів….
Як бачите, звичайне колективне життя, та є особливості.

photo_2020-05-17_13-52-17.jpg
photo_2020-05-17_13-47-19.jpg

Чим ми особливі?

Особлива увага до стосунків. Це не виглядає нав’язливо, просто діти з певного моменту починають відчувати, що до них ставляться з повагою, та очікують такого ж ставлення від них.  Психологічний супровід програми присутній в усьому: ми навчаємо дітей , як ефективно взаємодіяти, висловлювати свою точку зору,   захищати свої кордони, поважати інші точки зору і кордони, чути людей,   грамотно висловлювати своє незадоволення, насолоджуватись дружньою атмосферою. Багато уваги приділяємо розвитку самостійності і відповідальності. Тут важливо дбати про безпеку.

Головне правило проекту звучить так:

Бережне ставлення до себе, до інших, до навколишньої природи та до матеріальних цінностей.

Здоровий спосіб життя

Чорнявка – це село за 35 км від Черкас, початок Холодного Яру. Енергетичні місця… Через Тясмин – Онуфріївський монастир. Еко-містечко знаходиться за 100 метрів від хвойного лісу.

У нас свердловина з дуже смачною водою. Вода має гарні показники згідно протоколу дослідження. Ми п’ємо багато води, заохочуємо дітей це робити правильно.  

Харчування 6-ти разове. Сніданок, 2-й сніданок, обід, полуденок, вечеря, 2-га вечеря. Група невелика, тому кухарі намагаються враховувати смаки і уподобання дітей. Звісно, у рамках прийнятного.

Орієнтуємось на правильне поєднання продуктів.
 

photo_2020-01-04_17-52-39.jpg

Умови
Діти проживають у кімнатах по 8 осіб (під час карантину - по 4 особи). У нас 3 будиночки дачного типу. У кожному будиночку 2 кімнати для дітей і кімната для тренерів. Окремо розташований медичний пункт, є ізолятор на 2 місця. Зазвичай користуємось зовнішніми душами, туалетами, умивальником та ногомийкою. Вода в душах підігрівається, миття щоденне, обов’язкове. За холодної погоди використовуємо зимові душі і туалети.

Програма насичена, діти перебувають переважну більшість часу на природі, на свіжому повітрі, а якщо погода не дозволяє, тоді вже збираємось у залі, у їдальні, або влаштовуємо що-небудь у кімнатах.

Персонал
У кожному будинку проживають тренер і помічник тренера, очолює зміну старший тренер, медсестра є постійним учасником заходів, керівник проекту теж беру активну участь у процесі. Тож групою у 48 осіб опікується тренерський склад у 9 осіб.  Плюс життєзабезпечення – кухарі, майстер, технічний працівник. (Під час карантину кількість персоналу залежить від кількості учасників тренінгу).

Безпека
На території є 2 басейни 2400 л  і  1200 л, глибина 1.2 м і 0.8 м. Басейни мають постійний режим фільтрації, вода обробляється дезінфектором. Купальний майданчик огороджений, діти потрапляють туди тільки під час організованого купання.

В усіх будиночках встановлені електричні запобіжники, вогнегасники. На подвір'ї діти завжди перебувають під наглядом дорослих.
 

photo_2020-03-06_11-34-57.jpg

Зв’язок 
Завжди  ми працювали у режимі без телефонного зв’язку з батьками. Тобто, ми на зв’язку, але домовляємось, що зв’язуємось тільки у випадку несподіванок. Наприклад, у випадку хвороби  дитини або травми, ми зразу ж батьків повідомляємо. Відсутність мобільного зв’язку під час психологічної групової роботи - це норма. Принцип «Тут і зараз». Будь-хто з психологів вам це підтвердить. І нам завжди вдавалось домовитись з батьками наших вихованців, що в батьківський день вони можуть все побачити, запитати, отримати відповідь. Так і відбувалось – діти протягом шести днів під нашим наглядом і опікою, далі – батьківський день.І друга половина зміни проходить теж без гаджетів.
Зараз ситуація інша. Ми всі маємо бути ще більш пильними . Чи можна реалізувати  принципи проекту у нинішніх умовах? Думаю, що так.
Цього року ми щодня розповідаємо про наше життя у спільноті батьків зміни докладніше. При цьому просимо батьків утриматись від питань. Вони виникають  з приводу   рівня емоційного комфорту дітей.
Повірте, ми піклуємось про ваших дітей  і допомагаємо налаштувати благополучні стосунки тим, кому це не вдається. Це наша професія. Ми цим займаємось завжди.

Ваша дитина ні в якому разі не залишиться поза увагою! 
Однак, є частина дітей, яким треба набратись сміливості для взаємодії, або примиритись з тим, що інші люди мають такі ж права. Це вимагає зусиль і з боку тренерів, і з боку дитини. Батьки, на жаль, дуже часто виступають у ролі, яка не допомагає дитині навчитись. Тому стан справ пропонуємо обговорити вже під час батьківського дня онлайн. А тим часом керівник проекту несе  особисту відповідальність за збереження фізичного і емоційного здоров’я дітей. Це прописано у договорі який ми заключаємо з нашими клієнтами.
Отже, батьківський день, онлайн.

bottom of page